Müze standartlarında fine art baskı

Müze standartlarında fine art baskı

Sanatsal baskı, eser edisyonları ve röprodüksüyonlar için Hahnemühle kağıtlarla müze standarlarında çalışıyoruz..

Fine Art Baskı, Sanatsal Baskı veya Giclee Baskı tanımlamalarının hepsi müze ve galeri kalitesi baskısını ifade etmek için kullanılırlar. Bu baskı yöntemi, müze ve galeri standartlarında, yüksek renk doğruluğu ve eşine rastlanmaz çözünürlüğüyle gerçek renklerde görüntüler sunar.

Dünya çapındaki müze ve galeri standardında üretim yapan stüdyoların tercihi olan bu yöntem; kağıt yüzeyine milyonlarca mürekkep damlasının püskürtülmesi prensibiyle çalışır. Mükemmel detay zenginliği ve yumuşak renk geçişleriyle diğer baskı yöntemlerinden daha gerçekçi baskılar ve röprodüksüyonlar elde edilmesini sağlar. Fotoğraf ve röprodüksüyonlarınız, hakettiği titizlikle baskıya dönüşür.

Renk Yönetimi ve eş zamanlı kalibrasyon prensipleriyle, mekan aydınlatması da dahil tüm değişkenlerin kontrol altında olduğu atölyemizde, dijital dosyada bulunan görüntü ile baskı sonucu arasındaki farkı minimize ederek, müze ve arşiv kalitesinde, kusursuz kalitede fine art baskı sonuçlarına ulaşırız.

Sergi baskıları ve sanatsal çalışmaları için gerçek sanatçıların tercih ettiği tam donanımlı stüdyomuzda; ressam, illüstratör ve multi disipliner sanatçılar için sanatsal baskı ve sunum servisleriyle birlikte; yüksek çözünürlüklü tarama ve röprodüksüyon hizmetlerimizi de aynı hassasiyetlerle sağlıyoruz.

BASKI TÜRLERİMİZ

Kağıt Baskılar: Hahnemühle Photo Paper kağıtlar (HPP) plastik tabanlı standart fotoğraf kağıtlarıdır. Hahnemühle Fine Art kağıtlar ise (HFA) müze sınıfı arşivsel kağıtlardır. Baz materyalleri, pamuk, alfa seluloz, bambu, sabırotu veya kenevir liflerinden oluşur. Baskılarımızın tümüne koruyucu özel sprey uygulaması yapılmaktadır.

Kanvas Baskılar: Hahnemühle Fine Art kanvaslar, asitsiz poly-cotton tabanlı müze sınıfı arşivsel kanvaslardır. Kanvas baskılarımızın tümüne özel koruma verniği uygulaması yapılmaktadır.

Sandviç Baskılar: Diasec, diplex veya perpex diye bilinen sandviç paneller; fotoğraf baskısının üzerine özel pleksi; arkasına da isteğe göre aluminyum levha veya kompozit, foreks veya SmartX gibi destek materyali uygulamasıyla elde edilir. Diasec üretiminde parlak (gloss) kağıtlar kullanılmaktadır. Panellerin tümünün arkasında aluminyum kasnak uygulaması yapılır.

12 renkli Canon 6100 Pro ve 12 renkli Canon ipf 8400 baskı makinelerini, Canon Lucia EX su bazlı pigmentlerini ve 100-300 yıl ömürlü asitsiz Hahnemühle kağıtlarını kullanıyoruz. HFA Dokulu, dokusuz pamuk kağıtları, pamuk kanvasları ve  HPP plastik tabanlı kağıtları sürekli stoğumuzda tutuyoruz.

SUNUM MATERYALLERİ

Aluminyum destekli asitsiz fotoblok, asitsiz laminasyon asitsiz akrilik ve mineral cam aluminyum, asitsiz kompositler ve hibrit destekleme malzemeleri seçeneklerimiz arasında. Diasec panellerde ithal pleksi ve kompozit materyallerini kullanıyoruz. Fotoalbüm, fotokitap ve presentasyon dosyalama seçeneklerimiz, tual şaseleme, zengin ithal ve yerli çerçeve çeşitleri ile tüm ihtiyaçlarınız için çözüm önerimiz var.

Tam donanımlı stüdyomuzda; ressam, illüstratör ve multidisipliner sanatçılar için yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve röprodüksüyon hizmetlerimizi de aynı hassasiyetlerle sağlıyoruz.

Doğru Baskı için Öneriler