Sergi baskıları ve sanatsal reprodüksüyonlar için gerçek sanatçıların tercihi, “giclee fineart baskı” atölyemiz hizmetinizde..

finear sanatsal baskı hizmetleri | inplato

fineart baskı ücreti hesaplama

kanvas baskı ücreti hesaplama

diasec baskı ücreti hesaplama

Giclee Baskı nedir?

Müze ve galeri standartlarında, yüksek renk doğruluğu ve eşine rastlanmaz çözünürlüğüyle gerçek renklerde görüntüler sunar. Dünya çapındaki müze ve galeri standardında üretim yapan stüdyoların tercihi olan bu yöntem; kağıt yüzeyine milyonlarca mürekkep damlasının püskürtülmesi prensibiyle çalışır. Mükemmel detay zenginliği ve yumuşak renk geçişleriyle diğer baskı yöntemlerinden daha gerçekçi baskılar ve röprodüksüyonlar elde edilmesini sağlar. Fotoğraf ve röprodüksüyonlarınız, hakettiği titizlikle baskıya dönüşür. 

Renk Yönetimi ve Kalibrasyon

Mekan aydınlatması da dahil tüm değişkenlerin kontrol altında olduğu atölyemizde kullandığımız renk yönetimi ve kalibrasyon sistemimiz, monitörde gördüğünüz görüntü ile baskı sonucu arasındaki farkı minimize ederek kusursuz baskılara ulaşmamızı sağlar.

≡ Baskı Çeşitlerimiz

Baskı makinemiz 110 cm. Canon ipf 8400, Lucia EX su bazlı pigmentlerle 100-300 yıl ömürlü asitsiz Hahnemühle kağıtlar kullanıyoruz. HFA Dokulu, dokusuz pamuk kağıtları, pamuk kanvasları ve  HPP plastik tabanlı kağıtları sürekli stoğumuzda tutuyoruz. 

Kağıda Baskılar: Hahnemühle Photo Paper kağıtlar (HPP) plastik tabanlı standart fotoğraf kağıtlarıdır. Hahnemühle Fine Art kağıtlar ise (HFA) müze sınıfı arşivsel kağıtlardır. Baz materyalleri, pamuk, alfa seluloz veya bamboo liflerinden oluşur. Baskılarımızın tümüne koruyucu özel sprey uygulaması yapılmaktadır.

Kanvas Baskılar: Hahnemühle Fine Art kanvaslar, asitsiz poly-cotton tabanlı müze sınıfı arşivsel kanvaslardır. Kanvas baskılarımızın tümüne özel koruma verniği uygulaması yapılmaktadır.

Sandviç Baskılar: Diasec, diplex veya perpex diye bilinen sandviç paneller; fotoğraf baskısının üzerine özel pleksi; arkasına da isteğe göre aluminyum levha veya kompozit, foreks veya SmartX gibi destek materyali uygulamasıyla elde edilir. Diasec üretiminde parlak (gloss) kağıtlar kullanılmaktadır. Panellerin tümünün arkasında aluminyum kasnak uygulaması yapılır.

≡ Sunum Materyalleri

Aluminyum destekli asitsiz fotoblok, asitsiz laminasyon asitsiz akrilik ve mineral cam aluminyum, asitsiz kompositler ve hibrit destekleme malzemeleri seçeneklerimiz arasında. Diasec panellerde ithal pleksi ve kompozit materyallerini kullanıyoruz. Fotoalbüm, fotokitap ve presentasyon dosyalama seçeneklerimiz, tual şaseleme, zengin ithal ve yerli çerçeve çeşitleri ile tüm ihtiyaçlarınız için çözüm önerimiz var.

Tam donanımlı stüdyomuzda ressam, illüstratör ve çok multidisipliner sanatçılar için yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve röprodüksüyon hizmetlerimizi de aynı hassasiyetlerle sağlıyoruz.

≡ DOĞRU BASKI İÇİN ÖNERİLER..

Doğru baskı elde etmek için üç adım vardır;

  • Kalibre edilebilir IPS monitör kullanmak
  • Monitörün kalibrasyonunu kontrol altında tutmak
  • Baskı için icc profili kullanmak

Eserinizin doğru renk röprodüksüyonunu elde etmek için birinci kural, renk referansını doğru verecek kalibre edilebilir IPS panelli monitörle çalışmaktır. Çünkü standart panelli monitörlerde, monitörün yapısından dolayı gördüğünüz renkleri baskıda elde edememezsiniz. IPS panelli monitörler profesyonel ihtiyaçlara göre tasarlandıklarından panel yapıları standart monitörlerden farklıdır. IPS (in plane swithing) panelli monitörler, tüm görüş açılarında doğru renk üretimi sağlamak üzere tasarlanmış kalibre edilebilir monitörlerdir ve yaratıcı profesyoneller için bugünün teknolojisinde mümkün olan en iyi renk simulasyonunu sağlarlar.

İkinci kural sahip olduğunuz monitörün kalibrasyonunu sürekli kontrol altında tutmaktır. X-rite, Datacolor gibi firmaların kalibratörleri artık ulaşılabilir fiyatlara edinilebilir. Böylelikle dosyalarınızın çalışma akışını renk yönetimi olan bir platformda yapmaya başlarsınız.  

Üçüncü ve en önemli kısım ise; baskı dosyalarını çalışırken, baskı kağıdına karar vermiş olmanız ve kağıdın renk profilleriyle çalışmanızdır. Kalibre edilmiş IPS bir monitörünüz olsa bile icc profili kullanmadan baskıya göndereceğiniz dosyalarda, sürpriz renklerle karşılaşabilirsiniz. 

Renk yönetimi adımlarını doğru yapmak sürpriz renk hatalarının ve ilave renk rötuşlarının önüne geçecektir. Çalışmanızı daha kontrollü yapabilmek için kağıt seçiminizi yaptıktan sonra bizden renk profili (icc) isteyebilirsiniz.

≡ Hahnemühle Kağıtlar
≡ HAHNEMÜHLE KANVASLAR
Fineart Baskıinplato