masterclass portre fotoğrafçılığı kursu

Portre Fotoğrafçılığı Kursu

model atölyesi (13)

Etkili portreler çekmek istiyorsanız masterclass bu atölye size göre. Yapay ışık kullanımı, model iletişimi ve yönetimi; yardımcı set personelinin doğru yönlendirilmesi ve iyi portrenin püfleri bu atölyede sizleri bekliyor. Tek kişi için bire bir veya küçük gruplar için düzenlediğimiz bu atölyede kendi yaratıcılığınızı keşfedeceksiniz..

Atölye, stüdyo ortamında birey anlatımına yönelik “karakter portre” çekimini amaçlar. Ticari portre ile sanatsal portrenin sınırları, güncel sanatta portrenin yeri ve etkili portre fotoğrafının incelikleri aktarılacaktır. Temel ışıklandırma ve çekim yöntemleri hakkında bilgi verilerek, ışığın yüz konumları ve tors üzerinde yarattığı etkiler incelenir. Fon ışıklandırması, kamera açısının etkileri, aydınlatma oranı ve kontrastına yönelik uygulamalar ile çeşitli yüz tipleri için ideal biçim kazandırmaya yönelik canlı model uygulamalarıyla pratik kazandırmak hedeflenmiştir. Yüz üzerinde anlam yakalama, model ile iletişim, atmosfer yaratma vb. konularla, karakter portre oluşturacak yaklaşımların tamamını bu atölyede bulacaksınız.

Atölyede; ışık sistemleri, özel objektifler, yardımcı malzeme ve aksesuvarlar, ışık ve ışıklandırma; ana ışık, dolgu ışığı, fon Işığı, saç ışığı, kenar ışık, ışıklandırma çeşitleri, ışığı okumak, yakın ve uzak ışıklandırma, temel aydınlatmalar olan; rambrant, kelebek, halka, bölünmüş ışık, profil ışıklar;  aydınlatma kontrastı, hi-key ve low key teknikleri; model iletişimi, hazırlık, saç, makyaj, styling ve aksesuvar konuları işlenecektir. 

≡ İçerik ve Atölye Takvimi
Tam Günlük Atölye | 10:00 – 17:00 
Donanım ve ışık teorisi; Işık sistemleri, fon, yansıtıcı, yardımcı malzemeler, objektifler, temel ışık bilgisi
Stüdyo Uygulaması, profesyonel model ve ekip iletişimi; yaklaşım, ifade ve belirginlik, kamera ve poziyerlik, çerçeveleme, kompozisyon, renk, leke kavramları. Işığı değerlendirmek, kontrast, çevresel objeler, karakteristik yaklaşım.
 
≡ Kişisel Atölye
≡ Grup Atölyesi
► Özel Atölye Ücreti 1290 TL+KDV
► İkinci kişi % 50 indirimli
► Kredi Kartına peşin fiyatına 3 taksit
► Kurs bitiminde sertifika verilecektir
 
≡ Özelleştirilmiş atölye, ihtiyacınıza ve isteğinize göre düzenlenir. Model, kuaför ve makyöz atölye fiyatına dahil değildir. Kendi modelinizle çalışabilirsiniz. İstek halinde makyöz ve kuaför ücreti bütçeye eklenecektir.
 
► Toplu Atölye katılım ücreti 790 TL+KDV
► Kredi Kartına peşin fiyatına 3 taksit
► 5 kişi kayıt yaptırdığında atölye açılır
► Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır
► Kurs bitiminde sertifika verilecektir
 
≡ Toplu Atölyede profesyonel model, makyöz ve saç tasarımcısı bulunur

 EĞİTİMİ ONLINE SATIN ALIN  

Portre Fotoğrafçılığı Kursuinplato
03