masterclass portre fotoğrafçılığı kursu

Portre Fotoğrafçılığı Eğitimi

model atölyesi (13)

Etkili portreler çekmek istiyorsanız masterclass bu atölye size göre. Yapay ışık kullanımı, model iletişimi ve yönetimi; yardımcı set personelinin doğru yönlendirilmesi ve iyi portrenin püfleri bu atölyede sizleri bekliyor. Tek kişi için bire bir veya küçük gruplar için düzenlediğimiz bu atölyede kendi yaratıcılığınızı keşfedeceksiniz..

Atölye, stüdyo ortamında birey anlatımına yönelik “karakter portre” çekimini amaçlar. Ticari portre ile sanatsal portrenin sınırları, güncel sanatta portrenin yeri ve etkili portre fotoğrafının incelikleri aktarılacaktır. Temel ışıklandırma ve çekim yöntemleri hakkında bilgi verilerek, ışığın yüz konumları ve tors üzerinde yarattığı etkiler incelenir. Fon ışıklandırması, kamera açısının etkileri, aydınlatma oranı ve kontrastına yönelik uygulamalar ile çeşitli yüz tipleri için ideal biçim kazandırmaya yönelik canlı model uygulamalarıyla pratik kazandırmak hedeflenmiştir. Yüz üzerinde anlam yakalama, model ile iletişim, atmosfer yaratma vb. konularla, karakter portre oluşturacak yaklaşımların tamamını bu atölyede bulacaksınız.

Atölyede; ışık sistemleri, özel objektifler, yardımcı malzeme ve aksesuvarlar, ışık ve ışıklandırma; ana ışık, dolgu ışığı, fon Işığı, saç ışığı, kenar ışık, ışıklandırma çeşitleri, ışığı okumak, yakın ve uzak ışıklandırma, temel aydınlatmalar olan; rambrant, kelebek, halka, bölünmüş ışık, profil ışıklar;  aydınlatma kontrastı, hi-key ve low key teknikleri; model iletişimi, hazırlık, saç, makyaj, styling ve aksesuvar konuları işlenecektir. 

• Atölye planlaması ve fiyat bilgisi için 0505 298 9520 ve 0216 530 1701 no’lu telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Portre Fotoğrafçılığı Eğitimiinplato
04