gayrimenkul fotoğrafçılığı kursu

Gayrimenkul Fotoğrafçılığı 1. Seviye

Emlak kiralamak veya satmak istiyorsanız önce doğru fotoğrafa ihtiyacınız var. Çok yüksek maliyetlere katlanmadan konut ve işyerlerinizin fotoğraflarını kendiniz de çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey; birebir sizin için hazırlanacak olan tek kişilik Gayrimenkul Fotoğrafçılığı Kurslarımıza katılmak. 

Temsil ettiğiniz gayrimenkullerin pazarlanması için artık internet siteleri ve dijital ilanlar kullanılıyor. İnternet ve dijital imkanlar emlak ve gayrimenkul pazarlamasında çığır açtı. Bununla birlikte dijital platformlar, birçok şeyi kolaylaştırırken seçicilik ve kaliteli içerik konusunda çaba gösterilmez ise hiç bir işe yaramıyor. Gayrimenkul kiralama ve satış ilanları yayınlayan web sitelerinde ve pazar yerlerinde, ilanın görülmesini sağlamak için standart listeleme yetmiyor. İlanı öne çıkarmak ve görünür olmasını sağlamak için yüksek ilan ve reklam bedelleri ödemek gerekiyor.

sahibinden.com, hurriyetemlak.com, milliyetemlak.com gibi gayrimenkul satışı ve kiralanması için aracılık yapan siteler; airbnb gibi turistik amaçlı ev kiralamasına aracılık yapan siteler, mülkü doğru ifade eden iyi fotoğraflar kullanılmasının listeleme sırasında ilanın şansını artırdığı konusunda üyelerini uyarıyor.

Yüksek ilan bedelleri ödemeden farkedilmenin en kolay yolu iyi fotoğraf kullanmaktır. İyi fotoğraf kullanıldığında ilave bedeller ödemeden ilanlarınız kolayca farkedilir ve hedefe ulaşırsınız.

Bu eğitimle amaçlanan gayrimenkul sektörü çalışanlarının ihtiyaç duydukları en önemli materyal olan fotoğraf konusunda doğru bilinçle donatılması, doğru fotoğrafı üretmeleri ve kullanmalarını sağlamaktır.

≡ Program ve İçerik
Kavramsal Yaklaşım: Gayrimenkul fotoğrafçılığı temelleri, Sistematik Çalışma
Donanımları Tanıma: Tripod, Makine, Objektif
Perspektif: Kavramsal Anlatım, Mekan Algısı, Doğru Görme
Kompozisyon, Uygulama ve Çekim Teknikleri: Fotoğrafik yorumlama, Perspektif Kontrolü, Doğru Fotoğraflama Kadraj, Sadelik, Kural, Disiplin, Gereksizler, Işık, Pozlama, Kadraj, Işık, Gölge, Terazi, Zamanlama, Çözümleme, Tekdüzelik, Merkezleme
 
 
≡ Bilgi ve Kayıt
►1 tam gün, 8 saatlik uygulamalı eğitim.
Birebir eğitimde fotoğraf makinesine sahip olma zorunluluğu yoktur. Kursiyere gerekli olan makine, objektif ve donanımlarla ilgili danışmanlık ücretsiz olarak yapılacaktır.
 
Bireysel eğitim ücreti 1490 TL+KDV 
► Kurs bitiminde katılımcıya sertifika verilecektir.
► Grup eğitimleri için bilgi ve özel teklif isteyiniz.
 
 
≡ Dökümantasyon, kitap ve Eğitmen
 
Mustafa Turgut
Fotoğrafçı, Eğitmen, Yazar 
Hakkında
 
 
 
Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı
 
Pratik Gayrimenkul Fotoğrafçılığı,  Mustafa Turgut
144 sayfa, İnplato Kütüphanesi
Gayrimenkul Fotoğrafçılığı 1. Seviyeinplato
01